Kā nekļūdīties, iegādājoties koka terases dēļus

Kā nekļūdīties, iegādājoties koka terases dēļus

Terases dēļu piedāvājuma klāsts ir visnotaļ plašs. Ja esat izlēmis par labu dabīga koka terasei, informēsim par lietām, kam būtu jāpievērš uzmanība, lai nebūtu jānožēlo sava izvēle, un terase kalpotu ilgi un laimīgi. Ieskatam piedāvājam īsu pārskatu par populārākajiem pieejamajiem veidiem.

Sibīrijas lapegle – koksne cietāka nekā priedei un eglei, nav nepieciešama augstspiediena impregnēšana, bet tā tik un tā jāapstrādā ar kādu no  koksnes aizsardzības līdzekļiem  āra darbiem (piemēram – terases eļļu), lai saglabātu skaistu virsmas toni un terases ilgmūžību. Apstrāde ieteicama katru vai katru otro sezonu, atkarībā no terases novietojuma.

Daudzi izvēlas priedes koka terasi, un ne velti! Pareizi noimpregnētai priedei būs viscaur piesūcināta aplievas koksne – vienkāršiem vārdiem sakot – viss dēlis, izņemot serdes daļu, ja tāda ir. Pa aplievu koks transportē ūdeni un minerālvielas ar cukuriem, tāpēc tā ir kukaiņu un sēnīšu barības avots. Aplieva bojājas ātri un dabiskā veidā savas īpašības var saglabāt nosacīti īsu brīdi. Taču, salīdzinot ar kodolkoksni, aplievā ir iespējams iespiest impregnēšanas šķidrumu, kas var būtiski uzlabot tās noturību pret kaitēkļiem un mikroorganismiem.  Kodolkoksne ir cieta, tajā ir ekstraktvielas un tannīni, un to pēc būtības nav nepieciešams impregnēt.

Terasi ir iespējams izgatavot arī no egles koka. Tās koksnes fizikālo īpatnību dēļ, žāvētā zāģmateriālā nav iespējama dziļā impregnēšana, tāpēc tiek nodrošināta apstrāde ar impregnēšanas šķīdumu tikai ārējā 3 mm zonā.

Lai impregnēta koka terase saglabātu glītu skatu un kalpotu ilgāku laiku, to vēlams katru vai katru otro sezonu atkārtoti apstrādāt ar kādu koksnes aizsardzības līdzekli ārdarbiem.

Aktīvā viela ir bezkrāsaina - zaļais vai brūnais krāsas pigments ir pievienots, lai dēļa šķērsgriezumā varētu redzēt, cik dziļi apstrādes procesā ir notikusi aplievas piesūcināšana.

Zāģmateriālu ražotājs, kurš veic impregnēšanas procesu atbilstoši starptautiski atzītām prasībām un ir sertificēts, ir atbildīgs un klientam piedāvās tikai sertifikāta prasībām atbilstošu materiālu, jo nesīs atbildību par pārdoto materiālu daudzu gadu garumā, ja materiāls tiek atbilstoši ekspluatēts un kopts.

Turpretī ražotājam vai tirgotājam, kam nav attiecīga sertifikāta, pēc pircēja pieprasījuma ir jāveic kontrolzāģējums kādā no izvēlētajiem dēļiem, lai pārliecinātos par to, ka dziļās piesūcināšanas  process ir veikts pareizi.

Meklējiet un izvēlieties savu terasi, mēs varam palīdzēt!